Bron: OTM - Willem Buitenkamp - 04/10/13
Alhoewel verladers hun Westbound goederenstromen veelal onder contract laten vervoeren zijn er momenteel opportuniteiten vanwege de bijzonder lage transportprijzen voor Aziatische exportlading.
Nog geen twee weken geleden zijn de gemiddelde tarieven op de spotmarkt nog eens met een kleine 15% gezakt waardoor een 40’ voeter van China naar Europa nog maar iets meer dan 1500 dollar kost, inclusief de toeslagen. Er zijn wel eens andere tijden geweest.
Een dikke maand geleden kostte dezelfde container nog 2400 dollar. Rederijen weten niet goed hoe hierop te anticiperen en het is dus een ‘kopersmarkt’. In november zullen er nieuwe pogingen ondernomen worden om de prijzen wat naar boven te krijgen maar het is nog maar de vraag of dat lukt.